OLASI BİR KUMPASA İZİN VERMEYELİM…

BASKETBOL ANTRENÖRÜ - Özgür BÜYÜK

BASKETBOL ANTRENÖRÜ - Özgür BÜYÜK

E-Posta : spor21.net@gmail.com

Dün son zamanlarda ki en kalabalık ve etkili taraftar ve maç sonu büyük sevincin sebebi, Amedspor’un şampiyonluk kadar değerli ligde kalmayı büyük ölçüde garantilemesiydi.

Sezon başı kim söylese güleceğimiz, yadırgayacağımız, afaroz edeceğimiz olay maalesef başımıza geldi.

Şampiyonluk parolasıyla kurulan takım, son 90 dakikaya kesin olmamakla beraber kümede kalma adına çok rahat olarak çıkacak.

Hatalar, yanlışlar, sorumsuzluklar, tercihlerde ki yanlışlar, maddi desteksizlik vs birleşince maalesef bu hale gelen takımımız da, Hatay maçındaki ilk yarıdaki anlaşılmaz, tutukluk, rakibin şampiyonluğu burada garantilemeyi istemesi ve oyuncuların stresleri ile birleşince bizi endişelendirse de, ikinci yarıda taraftarının büyük desteği orta saha da topa sahip olma ve çift forvet ile daha etkili atakları ve Timur’un golünü getirdi.

Skor, Menemen ve Buca maçlarından gelen skorlar ile iki tarafta da yaramış olurken, dikkat çekilmesi gereken bir yere değinmeden geçemeyeceğim…

 Evet, çok çok büyük bir mucize gerek Amed’in düşmesi için, ama ne olursa olsun kendimizi bırakmamalı ve Tokat maçına çok iyi hazırlanmalı, olası bir büyük kumpasa izin vermemeliyiz.

Unutmayalım tarihte bu gibi kötü mucizeler hep olmuştur.

SON BİR 90 DAKİKA İÇİN AMAN DİKKAT

Diyarbekirspor için artık idman havasında geçen Kırıkhan maçındaki performansıyla hem Play-Off, hem de şampiyonluk için ölçü görünmeyebilir, ama şunu unutmayalım ki, bizim hep sıkıntı yaşadığımız maçlar bu tür müsabakalar olmuş ve hep dert yanmışızdır.

Son hafta eğer rakip gelirse, Yeşil Bursa karşısında yine iyi bir hazırlık maçı olacağına inanırken, Faruk hoca ve ekibini tebrik ederim.

Yolun sonu şampiyonluk olacak inşallah…

Yeter ki taraftarlar arasında oluşan birliktelik, halk, sivil toplum kuruluşları, kurumlar ve belediyeler tarafından desteklensin.

AMEDSPOR DÜŞMEYECEK DİYARBEKİRSPOR ŞAMPİYON OLACAK İNŞAALLAH.

Başka bir yazıda görüşmek üzere esen kalın sporla kalın. 

İzlenme: 88 Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

YAZARA AİT DİĞER YAZILAR