HDP DİYARBAKIR’DA MİTİNG DÜZENLEDİ

hdp-diyarbakirda-miting-duzenledi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) “Vicdan ve Adalet” mitingi düzenledi. Miting de tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın mektubu da okundu. Yüksekdağ, “Bizleri sizden ayıran, birbirimize sessimizin, sözümüzün dahi ulaşmasını engellemeye çalışanlara inat, yine yan yanayız, omuz omuzayız” dedi.
17 Eylül 2017 Pazar 19:17

 Halkların Demokratik Partisi (HDP) “Vicdan ve Adalet” mitingi düzenledi. Mitinge HDP Eş Genel Başkanı Serpil Kemalbay, DTK Eş Başkanları Leyla Güven ve Berdan Öztürk, HDP il milletvekilleri mitinge katıldı.

Miting alanına akan yurttaşlar,  bütün yollar demir bariyer ve zırhlı araçlarla kapatan polisler, yoğun önlemler aldı.Yurttaşlar kurulan 2 arama noktasından miting alanına alındı.

Miting te konuşma yapan HDP Diyarbakır İl Eş Başkanı Gülşen Özer vicdan ve adalet talebiyle 5 Haziran Meydanında olduklarını belirterek, şunları söyledi: “Hep birlikte Özgürlük ve barışı getireceğiz. Buna engel olamazlar. Halklar barış ve özgürlüğü bu topraklara getirecektir” dedi.

HDP Diyarbakır Milletvekili Sibel Yiğtalp, Biz insan olma, vicdanlı, ahlaklı olmayı her kese göstereceğiz dedi.

Mitinginde tutuklu HDP eski Eş Genel Başkanı Figen Yüksekdağ’ın mektubu da okundu. Yüksekdağ, “Bizleri sizden ayıran, birbirimize sessimizin, sözümüzün dahi ulaşmasını engellemeye çalışanlara inat, yine yan yanayız, omuz omuzayız. Şu an bu meydanda attığınız her slogan, her zılgıt, havalandırmanın penceresinden girerek bize ulaşıyor. Tüm bu süre boyunca içeriden ve dışarıdan bize verdiğiniz destek için teşekkür ediyoruz” dedi.


Haber okunma sayısı: 270

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER