FUARI 114 BİN 300 KİŞİ ZİYARET ETTİ

fuari-114-bin-300-kisi-ziyaret-etti

TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde 4 Nisan Çarşamba günü kapılarını ziyaretçilere açan Diyarbakır 9. Tarım ve Hayvancılık Fuarı 8 Nisan Pazar günü sona erdi. Fuara ilişkin değerlendirmede bulunan TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, 114 bin 300 kişi tarafından ziyaret edilerek, tarım ve hayvancılık sektörlerine büyük ivme kazandırdığını belirterek, ”Diyarbakır Tarım ve Hayvancılık Fuarı, tarım sektörünün bölgedeki en büyük buluşması olduğunu bir kere daha gösterdi” dedi.
09 Nisan 2018 Pazartesi 19:53

 HABER/Sedat IRMAK

DİYARBAKIR - TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde 4 Nisan Çarşamba günü kapılarını ziyaretçilere açan Diyarbakır 9. Tarım ve Hayvancılık Fuarı 8 Nisan Pazar günü sona erdi.

Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım Anonim Şirketi ve Türk Tarım Alet ve Makinaları İmalatçıları Birliği (TARMAKBİR) işbirliği ile T.C. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Tarım Kredi Kooperatifleri Merkez Birliği, Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB), T.C. Diyarbakır Valiliği, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası, Karacadağ Kalkınma Ajansı, Diyarbakır Ticaret Borsası, Diyarbakır Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, Diyarbakır Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği ve KOSGEB’in destekleri alınarak 4 Nisan 2018 tarihinde TÜYAP Diyarbakır Fuar ve Kongre Merkezi’nde ziyarete açılan Diyarbakır 9. Tarım Hayvancılık Fuarı 8 Nisan Pazar günü sona erdi.

TÜYAP Anadolu Fuarları A.Ş. Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Katılımcı ve ziyaretçi sayılarında geçtiğimiz yılın rekorunu kıran fuar, tarım sektörünün bölgedeki en büyük buluşması olduğunu bir kere daha gösterdi” dedi.

“114 bin 300 kişi ziyaret etti”Alagöz, “Sektörün bölgede beklenen buluşması haline gelen ve firma sayısı olarak geçtiğimiz yıla göre yüz 34 büyüyerek 122 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla bu yıl 9. kez düzenlenen fuar, ziyaretçi sayısını da geçtiğimiz yıla göre yüzde 11 arttırarak, yurtiçinden 24 ilden gelen ilgililer ile yurtdışından Irak ve İran’dan gelen toplam 114 bin 300 kişi tarafından ziyaret edilerek, tarım ve hayvancılık sektörlerine büyük ivme kazandırdı” dedi.

“Firmalar aynı çatı altında bir araya geldi”

Tarım sektöründe sürdürülebilir bir gelişme ve kalkınma sağlayabilmek için fuarların önemine dikkat çeken Alagöz, “Tarımsal Mekanizasyon ve Teknolojileri, Hayvansal Üretim Makineleri, Sera Teknolojileri, Su ve Sulama Teknolojileri, Gübreler, Zirai İlaçlar, Tohum-Fide-Fidan ve Bahçecilik İlgili Teknolojiler, Ekolojik Tarım, Agro Bilişim, Hayvan Sağlığı ve Veterinerlik Hizmetleri-İlaçları-Ekipmanları konularında onlarca ürün ve makinenin tarımsal ürün üreticilerinin ilgi ve beğenisine sunulduğu fuarda, yurtiçi ve yurtdışından gelen sektör ilgilileri ile katılımcı firmalar aynı çatı altında bir araya gelerek, ziyaretçiler yeni tarım teknoloji ve ürünleri ile tanışarak verimli iş görüşmeleri yapma fırsatı yakaladı, tarım ve hayvancılık konusunda bölge yatırımlarına da ışık tutacak ticari bağlantılar yapıldı” diye konuştu.

Alagöz, Çiftçi bilgilendirme seminerleri ve ürün lansmanları ile renklenen Tüyap Diyarbakır 9. Tarım ve Hayvancılık Fuarı’na destek veren tüm kurum ve kuruluşlara, katılımcı firmalara, ziyaretçilere ve basın mensuplarına teşekkür ettiklerini sözlerine ekledi.


Haber okunma sayısı: 284

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER