KULP VE ÇERMİK’E İKİ ADET YENİ AMBULANS

kulp-ve-cermike-iki-adet-yeni-ambulans-

Diyarbakır’ın Kulp ve Çermik ilçelerine 2 adet ambulansın teslim edilmesi için yapılan törende konuşan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar, acil sağlık hizmetleri oldukça önem arz eden sağlık hizmetlerimizden biri olduğunu belirterek, “İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu kadar önemli hizmetleri sunarken vatandaşlarımızdan “Yaşama Yol Ver” kampanyasına duyarlılık göstererek ambulanslarımıza yol vermelerini talep ediyoruz” dedi.
09 Nisan 2018 Pazartesi 19:02

HABER/Sedat IRMAK

DİYARBAKIR - Sağlık Bakanlığının, Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis etmiş olduğu 2 adet Ford 4x4 Acil Yardım Ambulanslarının teslim töreni yapıldı.

Diyarbakır İl Sağlık Müdürlüğü binası önünde gerçekleştirilen ambulans teslim törenine, İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar, Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Op.Dr Abidin Tüzün, Acil Sağlık Hizmetleri Başkanı Dr. Hüseyin Hakan Karakaş, Halk Sağlığı Başkanı Dr.Zülfü Barış Şahin, Sağlık, İlaç ve Tıbbi Cihaz Hizmetleri Başkanı Dr. Cevat Talay, Personel ve Destek Hizmetleri Başkanı Mehmet Belen, Başkan Yardımcıları, İl Ambulans Servisi Başhekimi Dr. Ertuğrul Karahan, Başhekim Yardımcısı Mübeccel Malbora, İl Sağlık Müdürlüğü ve İl Ambulans Servisi Başhekimliği çalışanları katıldı.

“Vatandaşlardan ambulanslara yol vermesini istiyoruz”Ambulans teslim töreninde kısa bir konuşma yapan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Sait Avar, Acil sağlık hizmetleri oldukça önem arz eden sağlık hizmetlerimizden biri olduğunu belirterek, “Çünkü trafik kazası, yabancı cisim aspirasyonu veya kalp krizinde yapılacak acil tıbbi müdahale hastanın hayatını kurtarmakta ve dolayısıyla sağlık hizmetinin kalitesini artırmakta en önemli etkendir. Biz de bugün ambulans filomuza iki tane ambulans daha ekliyoruz. İl Sağlık Müdürlüğü olarak bu kadar önemli hizmetleri sunarken vatandaşlarımızdan da “Yaşama Yol Ver” kampanyasına duyarlılık göstererek ambulanslarımıza yol vermelerini talep ediyor,  bu araçlarda görev yapacak mesai arkadaşlarımıza kazasız vazifeler dilerim” dedi.

Yapılan konuşmaların ardından ambulanslar Çermik ve Kulp İlçelerinde konuşlu Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonlarına teslim edilmesiyle tören son buldu.

 


Haber okunma sayısı: 84

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

DİYARBAKIR - HAVA DURUMU

DIYARBAKIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ