GÜNÜN GELİŞMELERİ

SUR YÜRÜYÜŞÜNDE YARALANAN 4 POLİS İÇİN 24 KİŞİYE DAVA

sur-yuruyusunde-yaralanan-4-polis-icin-24-kisiye-dava Diyarbakır’da 31 Aralık’ta Sur İlçesi'ndeki sokağa çıkma yasağı ve operasyonları protesto yürüyüşü yapan gruptan güvenlik güçlerine patlayıcı atılması ve 4 polisin yaralandığı olayı ile

BİLİCİ: CENAZELERİN ALINMASI İÇİN ORTAM SAĞLANMADI

bilici-cenazelerin-alinmasi-icin-ortam-saglanmadi Diyarbakır Sur'da, farklı tarihlerde asker ve polislerin açtığı ateşle katledilen İsa Oran, Mesut Seviktek, Ramazan Öğüt (16) ile RozerinÇukur'un (17) cenazeleri günlerdir vuruldukları yerden

DİYARBAKIRLI ENGELLİLER İÇİN 3 ŞARJ İSTASYONU KURULDU

diyarbakirli-engelliler-icin-3-sarj-istasyonu-kuruldu Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, engellilerin yaşama daha aktif katılmasını sağlamak amacıyla kentin 3 farklı noktasına Engelli Şarj İstasyonu kurdu. İstasyonlar 29 Nisan'da yurttaşların hizmetine

GÜL'ÜN YENİ GÖREVİ BELLİ OLDU

gulun-yeni-gorevi-belli-oldu Geçtiğimiz günlerde aktif siyasette yer almayacağını açıklayan 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yeni görevi belli oldu.

URFA'DA ALACAK-VERECEK KAVGASI:1 ÖLÜ, 1 YARALI

urfada-alacak-verecek-kavgasi1-olu-1-yarali Şanlıurfa'da, alacak meselesinden dolayı çıktığı öne sürülen kavgada, 18 yaşındaki Mustafa Kama bıçaklanarak öldürüldü, 25 yaşındaki ağabeyi Ferhat Kama ise tabancayla yaralandı.

CİZRE’DE ÖLÜ SAYISI 3’E YÜKSELDİ

cizrede-olu-sayisi-3e-yukseldi Şırnak’ın Cizre ilçesinde yaşanan olaylar devam ederken vatandaşlar bir çok noktada ateşler yakarak nöbet eylemi başlattı. Önceki gün başlayan olaylarda dünde 15 yaşındaki Barış Dalmış isimli

AVM'NİN TAVANI ÇÖKTÜ

avmnin-tavani-coktu DİYARBAKIR'da bir alışveriş merkezinin tavanında meydana gelen çökmede 2 kişi yaralandı.

DİCLE VADİSİ TALAN MI EDİLECEK?

dicle-vadisi-talan-mi-edilecek Diyarbakır Kalesi ve Hevsel Bahçeleri Alan Yönetimi Başkanı Nevin Soyukaya, Dicle Vadisi'nin binlerce yıldır kenti beslediğini belirterek, alınan kararın UNESCO sürecini sekteye uğratacağını belirterek.

ŞANLIURFA'DA LPG TANKINDA UYUŞTURUCU BULUNDU

sanliurfada-lpg-tankinda-uyusturucu-bulundu Şanlıurfa'da polisin durdurarak aradığı kamyonun üzerindeki LPG tankında 500 kilo esrar ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.

URFA VALİSİ İLE İSVEÇLİ MUHABİR ARASINDA TARTIŞMA

urfa-valisi-ile-isvecli-muhabir-arasinda-tartisma Şanlıurfa Valisi Küçük, İsveçli muhabirin Kürtlerin neden sınırdan geçirilmediğine yönelik sorusuna "İsveç'te rahatlıkla geçişlere izin veriyorlar mı?" diye cevap verdi.

SOYADI BİR DİLEKÇEYLE DEĞİŞECEK

soyadi-bir-dilekceyle-degisecek "Mutsuzum", "Küçük düşüyorum" diyen vatandaş, Nüfus'a vereceği bir dilekçeyle soyadını değiştirebilecek.

DİYARBAKIR'DA MISIR PROTESTOSU

diyarbakirda-misir-protestosu Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği (Özgür-Der) Diyarbakır Şubesi, Mısır'daki darbenin 1. yıldönümünü protesto etti.

AKÇAKALE'DEKİ ÇADIR KENTE PREFABRİK HASTANE

akcakaledeki-cadir-kente-prefabrik-hastane Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesi'nde, Suriyeli sığınmacıların barındığı Süleymanşah Konaklama Tesisi'nde prefabrik hastane yapımına başlandı.

KARA PERŞEMBE’DE 217’İNCİ HAFTA

kara-persembede-217inci-hafta DİYARBAKIR’IN Merkez Kayapınar İlçe Belediyesi çalışanları cezaevinde tutuklu bulunun eski Belediye Başkanları Zülküf Karatekin ve Kürt siyasetçileri için yaptıkları ‘Kara Perşembe’ eyleminin