KAYA: BİSMİL’İ ÇOK ÖNEMSİYORUZ

kaya-bismili-cok-onemsiyoruz

Diyarbakır'da 14 Nisan'da yapılacak Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Yeşil Liste ile başkanlık yarışına girecek olan Mehmet Kaya, Bismil’de esnafları ziyaret ederek destek istedi. Diyarbakır ekonomisini Bismil’in belirlediğini söyleyen Kaya, 2 milyon hektara araziye sahip olan Bismil’deki tarım geliri Diyarbakır ticaretine yön vermektedir. Bu yüzden Bismil’i çok önemsiyoruz seçimi kazandıktan sonra yapacağımız projelerle ilçe ekonomisi daha da güçlenecek” dedi.
04 Nisan 2018 Çarşamba 18:16

 HABER/Sedat IRMAK

Diyarbakır'da 14 Nisan'da yapılacak Ticaret ve Sanayi Odası seçimlerinde Yeşil Liste ile başkanlık yarışına girecek olan Mehmet Kaya, Bismil’de esnafları ziyaret ederek destek istedi.

Esnaf ziyaretinde sonra ilçenin yerel gazetelerinden Bismil Haber Gazetesi’ni ziyaret eden Yeşil Liste üyelerini gazetenin kurucusu Musa Çelebi karşıladı.

Yeşil Liste heyeti adına konuşan Mehmet Kaya; “Bismil’le özel bağımsız bir ticaret odasını kurarak burada Bismil esnafının Diyarbakır’a gitmeden işlerin burada bitirecekler. Bunun içinde sadece belge verme işlemi için değil, TSE kuruluşundan tutun sanayi ve KOSGEB girişimcilik kuruluşuna kadar içerinde barındıracak bağımsız bir Ticaret oda haline gelecek” dedi.

“Hizmetler Bismil’in gelişmesini tetikleyecek”Bu hizmetle beraber Bismil’in gelişmesi konusunda birçok şeyin tetikleyeceğini söyleyen Kaya, “İlçede yapılacak olan tarıma dayalı OSB’nin oda olarak önce Diyarbakır ticaret sanayi odası öncülük edecek daha sonra Bismil şubesine teslim edilecek. OSB’nin kuruması için taahhütlerim arasında yer alıyor. Eğer seçimi kazanırsak OSB kurmak için Bismil ilçesine geleceğiz” dedi.

“Bismil’i çok önemsiyoruz”

Diyarbakır ekonomisini Bismil belirlediğini söyleyen Kaya, 2 milyon hektara araziye sahip olan Bismil’deki tarım geliri Diyarbakır ticaretine yön vermektedir. Çünkü tarımda kazandığı para il merkezine yatırım yapıyor. Bu yüzden Bismil’i çok önemsiyoruz seçimi kazandıktan sonra yapacağımız projelerle ilçe ekonomisi daha da güçlenecek” dedi.

“Seçimde toplam 16 bin oy var”

Kaya, seçim ve oy sayılarıyla ilgili olarak da “Seçimde toplam 16 bin oy var. Faal 6 bin 500 kişi oy kullanabilir. 6 bin kişi ise TSO borcu nedeniyle askıda duruyor. Son iki yıl içerisinde 3 bin şirket kurulduğundan son iki yıllını tamamlamadığından dolayı oy kullanamayacaklar” diye konuştu.


Haber okunma sayısı: 273

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER