TAHİR ELÇİ İÇİN BARO'NUN EYLEMİ 111. HAFTADA

tahir-elci-icin-baronun-eylemi-111-haftada

Diyarbakır Barosu tarafından her hafta yapılan oturma eylemi 111. haftayı geride bıraktı. Eylemde konuşan Diyarbakır Barosu Başkan Yardımcısı Sertaç Buluttekin: “Tahir Elçi cinayetine ilişkin soruşturmada, geçen uzun süreye rağmen henüz olayın aydınlatılmamış olması karşısında geç gelen adaletin adalet olamayacağını hatırlatmak durumundayız" dedi.
26 Ocak 2018 Cuma 18:30

Diyarbakır Barosu, Sur ilçesi Dört ayaklı minare önünde 28 Kasım 2015'te çıkan çatışma sırasında hayatını kaybeden Baro başkanı Tahir Elçi'nin faillerinin ortaya çıkarılması, soruşturma dosyasının hızlı ve etkili bir şekilde yürütülmesi talebiyle 111’inci kez Diyarbakır Adliyesi önünde toplandı.

Avukatların cübbeleri ile katıldığı eylemde, Kürtçe ve Türkçe “Seni unutmayacağız” pankartı açılırken burada avukatlar adına Diyarbakır Barosu Başkan Yardımcısı Sertaç Buluttekin, konuştu.

 “Başsavcılıktan somut adım istiyoruz”

 Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcısı tarafından geçtiğimiz hafta yapılan açıklamada Elçi soruşturmasının sonu nereye varırsa varsın sonuçlandırılacağı yönündeki açıklamasına yanıt veren Buluttekin: "Malumunuz olduğu üzere, geçen hafta Tahir Elçi cinayetine ilişkin bazı açıklamalar yapıldı. Bunlardan biri de Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığı, Tahir Elçi cinayetine ilişkin soruşturmanın sonucu nereye uzanırsa uzansın etkin bir şekilde yürütüleceğini kararlılıkla ifade etti. Diyarbakır Cumhuriyet Başsavcılığının bu kararlı ifadelerinin bir an önce somut yansımalarının olmasını istemekteyiz. Ancak Tahir Elçi cinayetine ilişkin soruşturmada, geçen uzun süreye rağmen henüz olayın aydınlatılmamış olması karşısında geç gelen adaletin adalet olamayacağını da hatırlatma durumundayız" dedi“Tüm çalışmalara katılmak istiyoruz”

Diyarbakır Barosu olarak cinayetin aydınlatılması için yapılacak tüm çalışmalara katılmak istediklerini söyleyen Buluttekin, cinayetin aydınlatılması adına mevcut kararlı duruşlarını amaç hasıl oluncaya kadar sürdüreceklerini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından 5 dakikalık oturma eylemi sonrası açıklama sona erdi.


haber/sedat ırmak 


Haber okunma sayısı: 226

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER