VAN’DA KURTULUŞ COŞKUSU

vanda-kurtulus-coskusu

Van’ın Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 100. Yılı nedeniyle ‘100. Yıl Kurtuluş Gecesi’ düzenlendi. Çok sayıda Vanlının katıldığı gece, büyük bir coşku içinde geçti.
05 Nisan 2018 Perşembe 16:07

VAN’IN Düşman İşgali’nden Kurtuluşu’nun 100. Yılı nedeniyle ‘100. Yıl Kurtuluş Gecesi’ düzenlendi. Büyük bir coşku içinde gerçekleşen gecede, günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapıldı.  

Organize edilen kurtuluş gecesinde, konuşmaların sonra misafirlere Van’ın yöresel lezzetlerinden Keledoş, Van Pastası ve kavurga ikramında bulunuldu. Van Yazarlar ve Şairler Birliği üyelerince şiirler okundu. Vanlı Sanatçı Yusuf Sahik’in ve solistliğini Seyfettin Zırhlıoğlu’nun yaptığı Van Oturma Gecesi Ekibi tarafından Van Türküleri seslendirilerek davul-zurna eşliğinde halaylar çekildi.

Ayrıca gecede Vanlı Ressam Hüseyin Ayça’nın Van’ı anlattığı birbirinden güzel sulu boya tabloları sergilendi ve Van Yemekleri Grubu Mavi Fularlıları tarafından Van Mutfak Kültürü’nü tanıtmak amacıyla sunum masası hazırlandı.

Akyol Organizasyon İşletmecisi Necmi Beyde, düzenledikleri gecede amaçlarının Van’ın Kurtuluşu’nun 100. yılı nedeniyle toplumun değişik kesimlerinden insanları bir araya getirmek olduğunu belirterek, şöyle dedi:

“Geceye katkı sunan Van Ticaret ve Sanayi Odası, Türkmenoğlu Mobilya, Yıldırımoğlu Kuyumculuk, Küresünniler Derneği, Asya Ajans, Haktan Oto, Mavi Fularlılar, Nazende Çeyiz ve Van Fotoğrafçılar Derneğine sonsuz teşekkür ederiz. Böylesi gecelerde hem değerlerimize sahip çıkıyoruz, hem de bir araya gelerek dayanışma örneği sergiliyoruz.” 


 


Haber okunma sayısı: 480

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER