BURSA’DA VAN’IN DÜŞMAN İŞGALİNDEN KURTULUŞUNUN 100. YILI KUTLANDI

bursada-vanin-dusman-isgalinden-kurtulusunun-100-yili-kutlandi

Bursa-Van Gönüllüleri Platformu Van’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı nedeniyle Bursa ve çevre illerde yaşayan Vanlılar ile bir araya geldi.
03 Nisan 2018 Salı 16:24

 VAN’IN düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılını kutlayan Bursa Van Gönüllüleri Platformu çevre illerde bulunan diğer Vanlı hemşireleri ile bir araya geldi.

Sabah kahvaltısında bir araya gelen Vanlı vatandaşlar, geçmişteki savaşların kısa filmlerini izledi. Kahvaltının ardından yaklaşık 850 misafir, Van’ın geleneksel şarkılarını söyleyerek orkestraya eşlik etti. Etkinliği düzenleyen Bursa Van Gönüllüleri Platformu üyeleri, Remzi Dede, Murat Ergeneoğlu, Suat Arvas, Ferruh Dede, Nazmi Saraçoğlu, Ferruh Gürdal ve Özlem Tanrıtanır plaketler ile ödüllendirildi.

Platform adına konuşan Remzi Dede, "Van’ımızın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yıl dönümünde sizlerle birlikte olmanın verdiği mutluluk tarif edilemez. İlkini geçen yıl Van yemekleri olarak yaptığımız ve bu yılda dünya çapında marka olmuş Van kahvaltımızı yaparken hemşehrilerimize Van’ımıza ayrı bir sevgi duyan dostlarımızla unutulmaz anılara vesile olmasını diliyoruz"

Haber okunma sayısı: 547

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER