YEŞİL LİSTEDEN TARİHİ FARK: 16-0

yesil-listeden-tarihi-fark-16-0

Kentin tüm dinamiklerinin bir araya gelerek oluşturduğunu Yeşil Liste, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) seçimlerinden büyük bir zafer elde etti. Seçimin zaferinden sonra DTSO Yeşil Liste Başkan Adayı Mehmet Kaya yaptığı açıklamada, “Biz sarı, kırmız, beyaz ve tüm listedeki arkadaşlarla birlikte Diyarbakır’ı yöneteceğiz. Bunu seçimden öncede söylemiştik şimdi de söylüyoruz. Hepinize de çok teşekkür ederim” dedi.
14 Nisan 2018 Cumartesi 21:25

 DİYARBAKIR - Kentin tüm dinamiklerinin bir araya gelerek oluşturduğunu Yeşil Liste, Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (DTSO) seçimlerinden büyük bir zafer elde etti. Çok zorlu geçmesi beklenen seçimlerde Yeşil Liste 16 Meslek Komitesi’nden 16’sını da kazanarak tarihi bir zafere imza attı. Toplamda 48 kişiden oluşacak seçilmişler DTSO Meclisi’ni oluşturacağı öğrenilirken, sandıkların açıklanması sonrası açıklamada bulunan ve 16 – 0 fark atarak seçimleri kazanan DTSO Yeşil Liste Başkan adayı Mehmet Kaya, “Biz sarı, kırmız, beyaz ve tüm listedeki arkadaşlarla birlikte Diyarbakır’ı yöneteceğiz. Bunu seçimden öncede söylemiştik şimdide söylüyoruz. Hepinize de çok teşekkür ederim” dedi.

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın "güvenli seçim sürecinin işletilebilinmesi" gerekçesine dayandırdığı kararıyla Türkiye genelindeki ertelenen tüm oda ve borsa seçimleri yapılmaya başlandı. Dün de Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası yeni yönetimini belirlemek üzere seçim yaptı.

Oluşturulan 4 listenin yanı sıra bağımsız adayların da yarıştığı oda seçimleri Fiskaya'da bulunan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İktisadi ve Bilimler Fakültesi Ali Ağaoğlu Kampüsü içerisinde dün saat 09.00 itibariyle başlarken, oy kullanmak için gelen oda üyeleri, okul önünde yığılma oluşmasına neden olurken, basın mensupları ise okul içerisine alınmadı.Yoğun güvenlik önlemlerinin de alındığı seçimin yapıldığı okul ve çevresinde sabah saatlerinden itibaren büyük bir yoğunluk dikkat dikkat çekti. Kıyasıya bir seçim çalışmasının yürütüldüğü Diyarbakır’da, odaya borcu bulunan ve seçimde oy kullanamayacak durumda olan yaklaşık bin 500 DTSO üyesinin borcunu ödemesi nedeniyle odanın kasasına yaklaşık 2 milyon lira gibi bir para girmişti ve 7 bin kişi oy kullanmak için sandık başına gitti.

Yeşil Liste tarihi bir zafere imza attı

Seçimde 4 liste yarıştı. Seçimin sonlanmasıyla birlikte oy sayımına geçildi. Sandıklar tek tek açılırken, sayılan oylar neticesinde Mehmet Kaya önderliğindeki Yeşil Liste ekibi, 16 meslek komitesinin tamamını alarak tarihi bir zafere imza attı.“En büyük başkan bizim başkan”

Sonuçların açıklanmasıyla Yeşil Liste grubu ve taraftarları okul bahçesinde, komite adayları ve seçilenler lehinde sevinç gösterilerinde bulundu. Sandık sonuçlarını içeriden alan Yeşil Liste Başkan adayı Mehmet Kaya’nın okul dışına çıkmasıyla sevinç gösterileri daha da arttı.

 

‘En büyük başkan bizim başkan’ sloganlarının atıldığı alanda Kaya, hem sevindi hem de seçimi kaybeden rakiplerini de demokratik yarıştan ötürü tebrik etti.

“Yeniden sizlerle diyalog içerisinde olacağız”

Toplamda 48 kişiden oluşacak seçilmişler DTSO Meclisi’ni oluşturacağı öğrenilirken, sandıkların açıklanması sonrası açıklamada bulunan ve 16 - 0 fark atarak seçimleri kazanan DTSO Yeşil Liste adayı Mehmet Kaya, seçimlere giren bütün listelerle birlikte Diyarbakır’ı yöneteceklerini belirterek, “Biz verdiğimiz her sözün arkasında olacağız. Yeniden sizlerle diyalog içerisinde olacağız. Biz bu yola çıkarken biz birlikte Diyarbakır’ız demiştik. Bunu yönetirken de yapacağız. Birlikte Diyarbakır olacağız. Biz sarı, kırmız, beyaz ve tüm listedeki arkadaşlarla birlikte Diyarbakır’ı yöneteceğiz. Bunu seçimden öncede söylemiştik şimdide söylüyoruz. Hepinize de çok teşekkür ederim” dedi.

Yeşil Liste Diyarbakır’ın kendisi

Seçim sonuçlarını değerlendiren vatandaşlar ise Yeşil Liste’nin kentin bağrından çıkan kent esnafı, sanayicisi, iş camiasından oluştuğunu belirterek, seçimin kazananı bizatihi Diyarbakır olduğunu ifade ettiler.

 

“14 grup alacağımızı düşünüyorduk”

Yeşil Liste 11.Grup Meslek Komitesi adayı Aziz Özkılıç da, bu seçimde çok sayıda listenin olduğunu ifade ederek, “Büyük çaba sarf ettik. 14 grup kazanacağımızı düşünüyorduk. Ama bütün grupları kazandık.  Diyarbakır kazandı. Bu sonuç Diyarbakır’ın ticaretine, sanayisine büyük katkı sunacaktır. Tüm Diyarbakırlılara teşekkür ederiz” diye konuştu.


Haber okunma sayısı: 221

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER