VATANDAŞLAR, BELEDİYEDEN AÇIK OTO PAZARI TALEP EDİYOR!

vatandaslar-belediyeden-acik-oto-pazari-talep-ediyor-

Diyarbakırlı vatandaşlar kendi araçlarının satışı yada farklı araç almak için gittikleri açık oto pazarında giriş ücretinin 30 TL olmasının çok yüksek olduğunu belirterek, Belediye’den açık oto pazarı talebinde bulundu.
08 Ocak 2018 Pazartesi 19:02

DİYARBAKIR – Elazığ yolu 7. Kilometresinde bulunan Açık Oto Pazarı’nda araç satışı ve araç bakmak için özel araçlarıyla giden vatandaşlar, kendilerinde oto park ücreti olarak 30 TL alınmasına tepki gösterdiler.

 

Oto parka araçlarını park edince 24 saat için sadece 5 TL ödediklerini belirten İbrahim Emek isimli vatandaş, “Farklı araç bakmak için Açık Oto Pazarına aracımla geldim ama benden giriş ücreti olarak 30 TL talep ederek fiş kestiler. Bu ücret çok çok yüksek ve insanların bütçesini sarsıyor. Normal bir oto parka aracınızı park ettiğinizde sizden sadece 5 TL alıyorlar. Buraya geldiğimizde bizden 30 TL ücret alıyorlar. Yetmiyor burası şehirden uzak, bir çay içiyoruz 1,5 TL ödüyoruz. Bu hizmet mi? yoksa kazık mı? açık oto pazarını işletenlere soruyorum. Büyükşehir Belediyesi kendisi bir açık oto pazarı açar ise vatandaşlar açısında çok iyi olur. Hem ücret az olur hem de Belediyeye ek gelir sağlanır. Benim şahsi olarak talebim belediyeden çok acil bir şekilde kentin dışında güzel bir yerde açık oto pazarı açmasıdır” dedi.

 Atilla’ya çağrıda bulundu

Açık oto pazarında aracını satmak için gelen ve önceki yıllarda otomobil pazarının daha hareketli olduğunu belirten Salih Çınar ise, “Bu yağmurlu günde bu kadar insana yazık, günah. Bu soğuk havada buraya gelip beklediğimiz yetmiyor, birde pazara giriş ücreti olarak 30 TL ödüyoruz. Zaten müşteri de yok. Eskiden çok fazla araba satışı olurdu. Akşam saat 4’e, 5’e kadar insanlar pazara gelirlerdi. Şimdi hem satış yok hem de 12’den sonra pazarda kimse kalmıyor. Belediye tarafından daha güzel bir yerde açık oto pazarı açılır ise hem aracını satmak için buraya gelenler açısından, hem de aracıyla buraya gelen müşteriler açısından çok iyi olacaktır. Büyükşehir Belediyesi Başkanı Sayın Cumali Atilla’dan çok acil buna çözüm bulmasını bekliyorum” şeklinde konuştu.

 

Giriş ücreti 5 TL’ye düşürülsün

Açık Oto Pazarı’na giriş ücretinin çok yüksek olduğunu söyleyen Fahri Kaymak isimli vatandaş da, “Açık Oto Pazarına giriş ücreti olarak 30 TL ödüyoruz. Pazara giriş ücreti çok yüksek. 5 liraya düşmesini istiyoruz. Ne asfalt var ne de ağaç gölgesi. Bu yağmurda ve soğukta saatlerce müşteri bekliyoruz. Yağmurda, çamurda, karda, kışta, güneşte sığınacak yerimiz yok. Ya açık oto pazarı sahipleri fiyatı düşürsün yada belediye çok acil açık oto pazarı açsın” diye konuştu.

 HABER/SEDAT IRMAK 


Haber okunma sayısı: 394

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER