EKONOMİ

YÜREK BURKAN MANZARA

yurek-burkan-manzara Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde Ramazan ayının manevi atmosferinin yoğun bir şekilde yaşandığı şu günlerde yaşları 10 ile 13 arasında değişen çocukların, aile bütçelerine katkı sunabilmek için

BAŞKAN BARAN GECE DENETİMİNDE

baskan-baran-gece-denetiminde Diyarbakır'ın merkez Bağlar İlçesi'nde aşırı sıcaklar nedeniyle geceye alınan çalışmaları yerinde inceleyen Belediye Başkanı Yüksel Baran, çalışmaların titizlikle sürdüğünü söyledi.

DİYARBAKIR'DA KÖPRÜLÜ KAVŞAK ÇALIŞMALARI

diyarbakirda-koprulu-kavsak-calismalari- Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Diyarbakır İl Başkanı Halit Advan, önümüzdeki günlerde tamamlanması planlanan 6 köprülü kavşağın açılışını yapacaklarını belirterek, "Karayolları anlamında

DİYARBAKIR KENT KONSEYİ GENÇLİK PROJELERİ

diyarbakir-kent-konseyi-genclik-projeleri Diyarbakır Kent Konseyi Gençlik Projeleri kapsamında Gençlik ve Değişim Derneği bünyesinde kurulan profesyonel bir ekip ile hem eğitimler verildiği, hem de Diyarbakır'da ve bölgede bulunan sivil toplum

HEDEF: URFA'DA 5 BİN KİŞİYE İŞ

hedef-urfada-5-bin-kisiye-is Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç, yıl sonuna kadar açılacak meslek edindirme kursları ile 5 bin kişinin eğitilmesini ve bu kişilerin yeni açılacak fabrikalarda istihdam edilmesini hedeflediklerini

DİYARBAKIRLI İŞADAMLARDAN BAKANA ÇIKARMA

diyarbakirli-isadamlardan-bakana-cikarma Diyarbakır Sanayici ve İşadamları Derneği (DİSİAD) yönetim kurulu üyelerinden oluşan bir heyet Organize Sanayi Bölgesi (OSB) başta olmak üzere kentin kalkınması için gerekli fiziki altyapıları

GİYİM FUARI AÇILDI

giyim-fuari-acildi Şırnak Belediye Başkan Yardımcısı Yahya Basan ile Ziraat Odası Başkanı Cengizhan Tatar, bir giyim mağazasının açılışını yaptı.

TOKİ'DE EV SAHİBİ OLMAK İÇİN KUYRUĞA GİRDİLER

tokide-ev-sahibi-olmak-icin-kuyruga-girdiler Şanlıurfa'da, Ticaret ve Sanayi Odası'nın girişimleri ile TOKİ tarafından kentte yapılması planlanan konutların ön talep formunu doldurmak isteyenler uzun kuyruk oluşturdu.

DİYARBAKIR'DA İÇMESUYUNA ÖDENEK HER ZAMAN VAR

diyarbakirda-icmesuyuna-odenek-her-zaman-var Diyarbakır Valisi Mustafa Toprak, Ergani ilçesinde KÖYDES ve İl Özel İdaresi yatırım programı kapsamında yürütülen yatırım çalışmalarını denetledi.

OSGİAD, İSTİKRARLI BÜYÜYOR

osgiad-istikrarli-buyuyor 3. Olağan Genel Kurulu'nu yapan Ortadoğu Sanayici ve Genç İşadamları Derneği, kentteki işadamları, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve basınla biraraya geldi.

KAVURUCU SICAKTA EKMEK KAVGASI

kavurucu-sicakta-ekmek-kavgasi Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesinde aşırı sıcaklar, tarlada çalışan tarım işçilerini olumsuz etkiliyor.

ŞANLIURFA'DA İŞ-KUR'UN YÜKÜ HAFİFLİYOR

sanliurfada-is-kurun-yuku-hafifliyor- Şanlıurfa Belediyesi Kariyer ve İstihdam Destek Merkezi, İş-Kur'un yükünü hafifletiyor.

FIRTINA VE YANGIN ÇİFTÇİLERİ VURDU

firtina-ve-yangin-ciftcileri-vurdu Mardin'in Kızıltepe ilçesindeki Sivil Toplum Kuruluşları (STK), fırtına ve yangından dolayı yaşanan zararla ilgili bir açıklama yaptı.

DİYARBAKIR'DA ÇİLEK SATIŞLARI ARTTI

diyarbakirda-cilek-satislari-artti Diyarbakır'da, yaz aylarının başlamasıyla birlikte çilek satışlarında artış yaşandı.

ASGARİ ÜCRETE ZAM

asgari-ucrete-zam Memur ve emekli memurlara yapılan maaş zammının ardından, asgari ücret de 1 Temmuz'dan itibaren yükseliyor.

MEMURLAR ZAMMA SEVİNEMEDİ

memurlar-zamma-sevinemedi Bugün zamlı maaşlarına ve farklarına kavuşma sevinci yaşayan memurlara üzücü haber geldi!

Eurobank Tekfen, Kuveytli Burgan Bank'a satıldı

eurobank-tekfen-kuveytli-burgan-banka-satildi- Eurobank, Eurobank Tekfen'deki hisselerini 641 milyon liraya Kuveyt merkezli Burgan Bank'a satıyor.

Libya'daki Türk firmalarına müjde

libyadaki-turk-firmalarina-mujde Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Libya'da faaliyette bulunan Türk firmalarının, Libya makamlarına vermeleri gereken beyannamelerinin süresinin 2012 yılı sonuna kadar ertelendiğini bildirdi.

Bursa'nın ihracatı tekstilde arttı, konfeksiyonda düştü

bursanin-ihracati-tekstilde-artti-konfeksiyonda-dustu Türkiye'nin önemli tekstil merkezlerinden Bursa'dan yılın ilk çeyreğinde yapılan ihracat, tekstilde yüzde 14 oranında artarken, hazır giyim ve konfeksiyonda yüzde 8,59'luk düşüş kaydetti.

Sony 10 bin kişiyi çıkarıyor

sony-10-bin-kisiyi-cikariyor Japon Sony, küresel işgücünden 10 bin kişiyi çıkaracak.