EKONOMİ

UCUZ KREDİNİN FORMÜLÜ

ucuz-kredinin-formulu BSMV'de indirim bekleniyor. Hedef 15-20 milyar liralık havuz oluşturmak.

URFA’YA 100 BİN TONLUK HUBUBAT DEPOSU

urfaya-100-bin-tonluk-hububat-deposu AB Delegasyonu Şanlıurfa’da birtakım gezi ve incelemelerde bulundu. Şanlıurfa Ticaret Borsası Başkanı Mehmet Kaya ise, “Hububat lisanslı depo projesi ihale aşamasında" dedi.

‘İNSAN ONURUNA YAKIŞIR ASGARİ ÜCRET’

insan-onuruna-yakisir-asgari-ucret Asgari ücretlilerin dört gözle beklediği zam pazarlığı öncesi, konfederasyon başkanları beklentilerini sıraladı.

GÜNEYDOĞULU BAŞKANLAR KILIÇDAROĞLU İLE GÖRÜŞTÜ

guneydogulu-baskanlar-kilicdaroglu-ile-gorustu Geçtiğimiz hafta Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Yönetim Kurulu Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu eşliğinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’la görüşen Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası (TSO)

‘BEYAZ ALTIN’DA ÜRETİM ALANI DARALDI

beyaz-altinda-uretim-alani-daraldi Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, pamuk üretim alanlarının 2002-2012 döneminde 7,2 milyon dekardan 4 milyon dekara gerilemesinin önemli bir sorun olduğunu söyledi.

PAMUĞUN YÜZDE 54’Ü ŞANLIURFA’DAN

pamugun-yuzde-54u-sanliurfadan- Tarım arazileri büyüklüğü bakımından üçüncü sırada gelen Şanlıurfa’da, Türkiye pamuğunun yüzde 54’ü üretiliyor. Pamuk açısından Şanlıurfa’nın Türkiye’deki öneminin büyük olduğunu

SİLVAN'DA KAYA GAZI ARANIYOR

silvanda-kaya-gazi-araniyor- Türkiye Petrolleri Anonim Ortaklığı (TPAO) ile Shell, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde kaya gazı arama çalışmalarını sürdürüyor.

ŞANLIURFA BELEDİYESİ'NİN YOL YAPIM ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

sanliurfa-belediyesinin-yol-yapim-calismalari-devam-ediyor Şanlıurfa Belediyesi tarafından yapılan çevre düzenleme ve yol çalışmaları devam ediyor.

URFA’DA SEL TARIM ARAZİLERİNİ VURDU

urfada-sel-tarim-arazilerini-vurdu Şanlıurfa’da geçtiğimiz hafta yağan dolu ve aşırı yağmur sonucu oluşan selden etkilenen tarım arazileri kullanılamaz hale geldi.

ESNAF BAYRAMDAN UMUDUNU KESTİ

esnaf-bayramdan-umudunu-kesti Kurban Bayramı'na sayılı günler kala esnaf, yaşanan durgunluk nedeniyle bayram alış-verişinden adeta umudunu kesti. Esfaflar, eski bayramlarda yapılan alış-verişi özlediklerini söylediler.

KULP'TA ALTYAPI ÇALIŞMASI

kulpta-altyapi-calismasi Diyarbakır’ın Kulp İlçe Belediyesi kanalizasyon ve altyapı sıkıntısı olan mahalle ve sokakları tespit edip projeleri hazırlanarak 2012 programına aldı.2012 programına aldığı kanalizasyon ve altyapı

‘GÜVEN' VERDİ

-guven-verdi Diyarbakır Emniyet Müdürü Recep Güven,Emniyet Müdür Yardımcıları,Bağlar İlçe Emniyet Müdürü ile Şube Müdürleri Diyarbakır Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliğini ziyaret ederek DESOB Başkanı Alican

URFA'DA MISIR BEREKETİ

urfada-misir-bereketi Şanlıurfa'ya GAP projesi ile gelen sulama uygulamaları tarımda bereketi artırırken, ikinci üründe de istediği verimi yakalayan çiftçinin yüzü gülüyor.

ÇİFTÇİ PAMUKTAN VAZGEÇMİYOR

ciftci-pamuktan-vazgecmiyor Güneydoğu Anadolu Projesi'nin (GAP) devreye girmesiyle birlikte bölgede beyaz altın olarak isimlendirilen pamuk üretimi Şanlıurfa'da çiftçinin vazgeçilmez ürün kaynağı oldu.

EYLÜL'ÜN ZAM ŞAMPİYONU PATLICAN

eylulun-zam-sampiyonu-patlican TÜİK Başkanlığı Diyarbakır Bölge Müdürlüğü tarafından açıklanan enflasyon rakamlarında tüketici fiyatları bazında eylül ayında fiyatı en çok artan ürün patlıcan oldu.

ŞANRLIURFA BELEDİYESİ'NDEN TAM HIZ

sanrliurfa-belediyesinden-tam-hiz Şanlıurfa Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, yön levhaları, trafik ışıkları ve şehrin trafik akışını sağlayan yol güzergahlarının belirlenmesi, park yasağının olduğu cadde ve sokaklarda

ŞANLIURFA BELEDİYESİ TAM GAZ

sanliurfa-belediyesi-tam-gaz Şanlıurfa Belediyesi Kanal ve Su İşleri Müdürlüğü (ŞUSKİ), 7 farklı bölgede kanalizasyon ve yağmur suyu drenaj çalışmalarını büyük bir hızla devam ettiriyor.

HA GAYRET 6 KURUŞ KALDI

ha-gayret-6-kurus-kaldi Benzinin fiyatı, yeni gelen vergi artışıyla birlikte 4.74 TL'ye çıktı. Böyle giderse dünya şampiyonluğu, yakın.

SİLVAN'DA ASFALT YAMA DÖNEMİ

silvanda-asfalt-yama-donemi- Diyarbakır'ın Silvan Belediyesi, asfalt yama çalışmalarını sürdürüyor. Ramazan ayı nedeniyle çalışmalarını gece yürüten Belediye Fen ekipleri, Feridun, Cami Mahalleleri, Diyarbakır, Azizoğlu, Gazi ve

YÜREK BURKAN MANZARA

yurek-burkan-manzara Diyarbakır'ın Ergani İlçesi'nde Ramazan ayının manevi atmosferinin yoğun bir şekilde yaşandığı şu günlerde yaşları 10 ile 13 arasında değişen çocukların, aile bütçelerine katkı sunabilmek için