PARK ÇÖPLERDEN GEÇİLMİYOR

park-coplerden-gecilmiyor-

Diyarbakır’ın Bismil İlçesinde yeşilliği ile dikkat çeken Halil İbrahim Oruç Parkı çöplerden geçilmiyor. Belediyenin temizlik yapmadığı parkta çöpler gün geçtikçe birikirken, çevrede oturan vatandaşlar ise söz konusu belediyenin neden temizlik yapmadığını sordular.
09 Nisan 2018 Pazartesi 19:37

 HABER/Sedat IRMAK

Diyarbakır’ın Bismil İlçesinde yeşilliği ile dikkat çeken Halil İbrahim Oruç Parkı pislikten ve çöplerden geçilmiyor.

Havaların ısınmasıyla parkta biriken çöpler çevreye kötü koku yayarken yeşilliği ile dikkat çeken park adeta pislik içerisinde.

Çöp kutularının dolmasından dolayı parka gelen bazı duyarsız vatandaşlarda çöplerini çimlerin üzerinde bırakması dikkat çekerken, çevre sakinleri söz konusu parkın bir an önce temizlenmesini istediler.

Belediye görüp temizlemiyor

Çevredeki apartmanlarda oturan vatandaşlar ise, "Sıcak havada çocuklarımızın gidebileceği tek yer burası. Ancak içerisindeki içki şişeleri ve çöpler, çocuklar için hiç de uygun olmayan manzaralar oluşturuyor. Onları gönül rahatlığıyla parka oynamaya gönderemiyoruz. Gece mangal yakıp içki içenler çöplerini bırakıp gidiyor. Belediyenin temizlik ekipleri ise bunu görüp temizlemiyor. Bu nasıl bir hizmet ”diyerek belediyeye tepki gösterdiler.


Haber okunma sayısı: 124

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER