İÇME SUYU İÇİN TESİSLER YAPILIYOR

icme-suyu-icin-tesisler-yapiliyor-

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda kent merkezi, kırsal ilçe merkezleri ve kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların içme suyu sorunlarını gidermek için “Diyarbakır İli Merkez İlçeleri, Kırsal İlçe Merkezleri Ve Mahallelerinde Kısmi İçmesuyu Tesisi İnşaatı Yapımı İşi”ni hayata geçiriyor.
15 Mart 2018 Perşembe 15:18

 Celal KUZU

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, kent merkezi ve ilçelerde içmesuyu sorunlarını gidermek için çalışmalarını sürdürüyor

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, kent ve kırsal ilçe merkezleri ile mahallelerinde yaşayan vatandaşların içme suyu sorunlarını ortadan kaldırmak için “Diyarbakır İli Merkez İlçeleri, Kırsal İlçe Merkezleri Ve Mahallelerinde Kısmi İçmesuyu Tesisi İnşaatı Yapımı İşi”ni yürütüyor. Sözleşme bedeli 1 milyon 923 bin TL olan proje kapsamında 25 bin metre içme suyu şebekesi döşenecek, su depoları inşa edilecek.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi DİSKİ Genel Müdürlüğü, vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda kent merkezi,  kırsal ilçe merkezleri ve kırsal mahallelerde yaşayan vatandaşların içme suyu sorunlarını gidermek için “Diyarbakır İli Merkez İlçeleri, Kırsal İlçe Merkezleri Ve Mahallelerinde Kısmi İçmesuyu Tesisi İnşaatı Yapımı İşi”ni hayata geçiriyor.

İçme suyu şebekeleri, su depoları, havza rehabilitasyonu…Yapım işi kapsamında Kayapınar’ın Avcısu, Hani’nin Kuyular, Sur’un Sati, Kulp’un Aygün, Hani’nin Gürbüz mahalleleri; Kocaköy, Dicle, Ergani, Lice ve Hazro’nun ilçe merkezlerinde içme suyu şebekelerinin döşenmesi, Çüngüş’te 500 metreküplük içme suyu deposu, Eğil merkezde 100 metreküplük ayaklı su deposunun yapımı ile Çınar’ın Bellitaş Mahallesi’nde su havzasının rehabilitasyonu gerçekleştirilecek.

Sözleşme bedeli ise 1 milyon 923 bin TL

Binlerce insanın su sorununu ortadan kaldıracak proje kapsamında toplamda 25 bin metre içme suyu şebekesi döşenecek.

Geçtiğimiz Ocak ayında başlayan ve önümüzdeki Ağustos ayında tamamlanması planlanan yapım işinin sözleşme bedeli ise 1 milyon 923 bin TL oldu.

Kocaköy, Hani ve Çüngüş’te başladı

“Diyarbakır İli Merkez İlçeleri, Kırsal İlçe Merkezleri Ve Mahallelerinde Kısmi İçmesuyu Tesisi İnşaatı Yapımı İşi” projesi kapsamında şu anda eş zamanlı olarak Kocaköy’de 4 bin metre, Hani’nin Gürbüz Mahallesi’nde 4 bin metre içme suyu şebekesi döşeniyor, Çüngüş merkezde 500 metreküplük içme suyu deposu inşa ediliyor. İçme suyu deposundan iki merkez mahalle, YİBO ve Depremevleri’nde oturan vatandaşlar yararlanacak. Buradaki çalışmaların tamamlanmasının ardından projede yer alan diğer merkez ve kırsal mahallelerdeki çalışmalar başlayacak.


Haber okunma sayısı: 241

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER