HEM DENETLEDİLER HEM TEMİZLEDİLER

hem-denetlediler-hem-temizlediler

Diyarbakır Merkez Yenişehir İlçe Belediyesine bağlı zabıta ekipleri vatandaşların daha sağlıklı ve güvenilir ortamda gıda tüketmeleri için, çalışmalarını titizlikle devam ettiriyorlar. Temizlik İşleri Müdürlüğü’ ne bağlı ekipler de İlçe bağlı cadde ve sokaklarda temizlik faaliyetlerine ara vermeden sürdürüyor.
26 Ocak 2018 Cuma 18:25

 Diyarbakır Merkez Yenişehir İlçe Belediyesine bağlı ekipler İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Serdar Kartal’ın talimatları doğrultusunda çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

 

Merkez Yenişehir İlçe Belediyesine bağlı Zabıta Müdürlüğü ekipleri, vatandaşların gıda tüketiminde daha güvenli ve sağlıklı ortamlarda üretilen ekmek, pide ve unlu mamulleri tüketmeleri konusunda çalışmalarına titizlikle devam ediyor.

 

Bir fırın tek kurallara uyduğu tespit edildiEkipler, Şehitlik bölgesindeki fırınların ve imalathanelerin genel temizliği, imalatlarda kullanılan ürünlerin son kullanma tarihi ve gramaj denetimlerini tamamlandı. Yapılan denetimlerde Yenişehir Fırın esnafının çoğunun hijyen ve gramaj kurallarına uyduğu gözlemlendi. Kurallara uymayarak halkın sağlığını tehdit eden işletmelere de cezai işlem uygulanacağı belirtildi.

 

Kurallara uymayanlara ceza

Yenişehir Belediyesi Zabıta Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada: “ilçemizdeki fırın ve gıda üretimi yapan işyerlerinin denetimini rutin olarak yapmaktadır. Fırınlar ve gıda üretimi yapan işyerlerini, hijyen ve sağlık koşullarının yanı sıra etiket ve ambalaj, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatlarını da kontrol ediliyor. Söz konusu kurallara uymayanlara Belediye Zabıta Yönetmeliği’nin ve 5326 Sayılı Kabahatler Kanunu’nun ilgili maddelerince gerekli cezai işlem yapılmaktadır” denildi.

 

Yenişehir’de cadde ve sokaklar temizlendi

Merkez Yenişehir İlçe Belediyesine bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri ise İlçeye bağlı cadde ve sokaklarda temizlik faaliyetlerine ara vermeden sürdürürken, daha temiz bir Yenişehir için gece gündüz demeden çalışıyorlar.

 

Köşe bucak temizlediler

Yenişehir Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, çöplerin kaldırılmasından, molozların toplanmasına, cadde ve sokakların temizliğine kadar ilçenin dört bir yanını temizliyorlar. Ekipler rutin temizlik işlerinin yanında çevreye başıboş bırakılan atıkların temizliğine de dikkat ediyor. Yol temizleme aracı ile vatandaşlara yaşanabilir ve sağlıklı bir ilçe oluşturmak adına, Yenişehir’i köşe bucak temizliyor. Sabah saatlerinde cadde ve sokakların süpürülmesi ile başlayan temizlik çalışmaları rutin çöp toplama işlemi yapılarak halk sağlığını tehdit edici unsurları ortadan kaldırıyor.

 

“Çevreyi kirletenleri hem uyarın hem de şikayet edin”

Yapılan temizlik konusunda Yenişehir İlçe Belediyesi tarafından yapılan açıklamada, “Yenişehir Belediyesi’ne bağlı Temizlik İşleri Müdürlüğümüz görevlerini en iyi şekilde yerine getirmektedirler. Vatandaşlarımızın da bizlere yardımcı olmalarını, belediye nasıl olsa temizliyor diye çöplerin rastgele yerlere atmamaları lazım. Çevreyi kirletenleri belediyemizin Whatsapp hattını kullanarak bildirmesi ile bize yardımcı olmalarını bekliyoruz. Vatandaşlarımızın da bu konuda daha duyarlı ve dikkatli olmalarını rica ediyoruz” diye ifade edildi.


haber/sedat ırmak


Haber okunma sayısı: 270

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER