COŞKUN: GIDAYI ÜRETEN DÜNYAYI DA KONTROL EDER

coskun-gidayi-ureten-dunyayi-da-kontrol-eder

Diyarbakır'da yerli ve yabancı 122 firmanın katıldığı 9’ncu Tarım ve Hayvancılık fuarı açıldı. Fuar’da konuşan Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Volkan Mutlu Coşkun, “Gıdayı üreten dünyayı da kontrol eder. Önümüzdeki süreç içerisinde gıda sorunlarıyla karşılaşmamak için bakanlık olarak gerekli tedbirleri alarak bunlara göre politikalar üreteceğiz” dedi.
04 Nisan 2018 Çarşamba 18:14

 HABER/Sedat IRMAK

DİYARBAKIR - TÜYAP öncülüğünde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Valilik, Büyükşehir Belediyesi ve bir çok sivil toplum kuruluşu desteğiyle 9'ncu Tarım ve Hayvancılık Fuarı, açıldı.

Fuar ve kongre merkezinde düzenlenen açılışa, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Volkan Mutlu Coşkun, TÜYAP Anadolu Fuarları Genel Müdürü Cihat Alagöz, STK temsilcileri, çiftçiler ve vatandaşlar katıldı.

Fuarın açılış konuşmasını yapan TÜYAP Genel Müdürü Cihat Alagöz, “Diyarbakır'da 9'ncu tarım fuarını gerçekleştirildiklerini, fuarda 122 firmanın stand açtığını belirterek Diyarbakır'ı sadece bölge değil Türkiye'de en önemli fuar şehirlerinden biri haline getirme noktasında emin adımlarla ilerliyoruz. Bu yıl Diyarbakır toplam 8 fuarımıza ev sahipliği yapacak. Önümüzdeki yıl yeni fuarlar da katmak suretiyle her üç haftada bir yeni fuarlarla bölge ekonomisine can katmaya devam edeceğiz.  Yurt dışında da 220 kişilik heyetimiz fuar boyunca bizlerle birlikte olacak” dedi.

“Gıdayı üreten dünyayı da kontrol eder”Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Volkan Mutlu Coşkun, tarımı çok önemsediklerini belirterek, “Gıdayı üreten dünyayı da kontrol eder. Önümüzdeki süreç içerisinde gıda sorunlarıyla karşılaşmamak için bakanlık olarak gerekli tedbirleri alarak bunlara göre politikalar üreteceğiz.  Bu istimlakte tarım sektörüne yönelik yatırımları arttırarak her türlü yenilik ve teknolojilere desteğimizi vermek zorundayız” diye konuştu.

Karacadağ Pirinci tescillendi

Konuşmaların ardından Karacadağ pirincinin tescil töreni ile en güzel kuzu, oğlak ve buzağı yarışması yapıldı. Protokol dereceye giren küçükbaş hayvanların sahiplerine çeyrek, yarım ve tam altın ödüllerin verilirken, yapılan konuşmalar ve yarışmanın ardından protokolde bulunanlar daha sonra Diyarbakır 9'ncu Tarım Fuar’nı gezerek fuara katılan firmalara başarılar dilediler. Fuarın 8 Nisan'a kadar açık olacağı öğrenildi.


Haber okunma sayısı: 179

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER