ÖĞRENCİLER GERİ DÖNÜŞÜ FABRİKASINI GEZDİ

ogrenciler-geri-donusu-fabrikasini-gezdi

Diyarbakır’ın Kulp İlçe Belediye Başkanlığı öncülüğünde başlatılan ve bütün kurumların destek sunduğu 'Sıfır Atık Projesi' kapsamında çeşitli okullarda eğitim gören öğrencilerin katılımıyla Diyarbakır il merkezinde bulunan geri dönüşüm fabrikasına gezi organizasyonu düzenlendi.
15 Mart 2018 Perşembe 15:33

 Nermin ZENGİN

Kulp Belediyesince organize edilen geri dönüşüm fabrika gezisine katılan öğrenciler fabrika yetkililerince karşılandı. Geri dönüşüm fabrika tesislerini gezen öğrencilere Çevre Mühendisi Latife İçli tarafından geri dönüşüm aşamaları hakkında bilgi verildi. Fabrikayı gezen öğrencilere fabrika yetkililerince çeşitli hediyeler takdim edildi. Gezi organizasyonuna katılan öğrenciler, geri dönüşüm aşamalarını ve sonuçlarını yerinde görmenin çok faydalı olduğunu dile getirdi. Herkesin katkı sunmasını sağlamak için kendi okullarında, evlerinde ve sokaklarında 'Sıfır Atık Projesini' anlatacaklarını söyleyen öğrenciler, gezi organizasyonunun hem öğrenme hem de eğlenceli olması açısından güzel olduğuna değindi.

Fabrika gezisini tamamlayan öğrenciler tarihi On Gözlü Köprüyü gezdikten sonra Kulp ilçesine gitmek üzere Diyarbakır'dan ayrıldı.

Haber okunma sayısı: 218

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER


ÇOK OKUNANLAR

Listelenecek kayıt bulunamadı

DİYARBAKIR - HAVA DURUMU

DIYARBAKIR

FOTO GALERİ

VİDEO GALERİ