KCK'DAN ATEŞKES AÇIKLAMASI

kckdan-ateskes-aciklamasi

KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı “artık ateşkes tutumunun istismar edilmesini kabul etmeyeceğiz” dedi.
11 Temmuz 2015 Cumartesi 20:54

 KCK Yürütme Konseyi Eş Başkanlığı, kalekol ve askeri amaçlı yapılan baraj inşaatları ile son dönemde artan gözaltı ve tutuklamalarla ilgili yazılı açıklama yaptı.

ANF'de yer alan açıklamada, çözüm sürecinde oyalama yaklaşımının kabul edilmeyeceğini belirtilerek, “artık ateşkes tutumunun istismar edilmesini kabul etmeyeceğiz” denildi.

‘Hiçbir biçimde müsaade edilmeyecek’

“Özgürlük Hareketimiz artık ateşkes tutumunun istismar edilmesini kabul etmeyecek, oyalama yaparak Kürt sorununu çözümsüz bırakan politikalara karşı da tutumunu koyacaktır. Artık sabırlı ve makul tutumumuzu istismar edenlere ve oyalama politikası yürütenlere hiçbir biçimde müsaade edilmeyecektir.”

‘Gerilla güçlerimizin hedefinde olacaktır’KCK sürece rağmen devam eden kalekol ve askeri amaçlı yapılan baraj inşaatlarıyla ilgili ise şunları söyledi:

“Bundan sonra tüm barajlar, baraj yapımında kullanılan araçlar gerilla güçlerimizin hedefinde olacaktır. Bu nedenle bu baraj yapımını üstlenen müteahhitler ve burada çalışanların tümü derhal bu alanlardan çıkmalıdır.

“Bundan sonra baraj yapımı alanlarda yaşanan çatışmalardan ve ortaya çıkan sonuçlardan bu baraj yapımında ısrar eden AKP hükümeti ve üstlenen müteahhit firmalar olacaktır.”

‘Misilleme nedeni olacaktır’

AKP hükümetinin seçim sonrası boşluktan yararlanarak, tutuklamaları artırmasının da Kürt halkına karşı bir savaş yürütmek olduğu karanına vardığını belirten KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanlığı, “Bu nedenle tüm halkımızı bu tutuklamaları önlemeye çağırdığımız gibi, her tutuklama artık gerilla için bir misilleme nedeni olacaktır” dedi.


Haber okunma sayısı: 1564

Haberin etiketleri:

etiket


Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER